UEFA bērnu aizsardzības tiešsaistes kursi [Latvian]

UEFA online courses Latvian
Publisher
UEFA
Terre des hommes
Latvian Football Federation

UEFA sadarbībā ar organizāciju “Terre des hommes” uzsāka bērnu aizsardzības projektu futbolā, lai palīdzētu UEFA biedru asociācijām un citām futbolā ieinteresētajām personām nostiprināt viņu bērnu zināšanas un prasmes.

Projekts ietver bērnu aizsardzības rīku komplektu un četrus pavadošos tiešsaistes kursus. Interaktīvie kursi paredzēti ikvienam, kas strādā ar bērniem futbolā vai interesējas par šo jomu.

Zemāk Jūs atradīsiet Latvijas Futbola federācijas nodrošināto tiešsaistes kursu versiju latviešu valodā. Kursi pieejami arī angļu, franču, vācu, krievu, holandiešu un rumāņu valodās.

Lai apmeklētu tiešsaistes kursus, jums būs jāpiesakās, jums būs jāpiesakās vai jāizveido konts.

Ir pieejami šādi kursi:

 • Izpratnes veicināšanas kurss par bērnu aizsardzību futbolā. Šajā kursā ir izklāstīta aizsardzības koncepcija un mūsu kopīgā atbildība, lai futbols būtu bērniem droša vide. Šis kurss ir ieteicams ikvienam, kas nodarbojas ar futbolu, tostarp vecākiem, un tiem, kas interesējas par šo tēmu.
  • aizņem apmēram 15 minūtes
 • Bērnu aizsardzība treneriem. Šis kurss ir specifiskāks un aptver tādas tēmas kā vardarbības pazīmju atpazīšana, īpašas riska situācijas bērniem futbola vidē un to, kā reaģēt uz aizsardzības problēmām.
  • aizņem apmēram 45 minūtes
 • Bērnu aizsardzība klubu personālam. Šis kurss ir piemērots visiem darbiniekiem un brīvprātīgajiem, kas tieši vai netieši strādā ar bērniem futbolā. Kurss palīdzēs viņiem izprast savu aizsardzības lomu - kā viņi var veikt preventīvus pasākumus un ziņot par satraucošām situācijām.
  • aizņem apmēram 30 minūtes
 • Bērnu aizsardzība par bērnu tiesību atbildīgajām personām. Šis kurss nodrošina padziļinātu apmācību tiem, kam nepieciešamas specializētākas zināšanas, piemēram, bērnu aizsardzības kontaktpersonām, kuri risinās ar bērnu tiesību aizsardzību saistītas problēmas.
  • aizņem apmēram 45 minūtes
 • Bērnu līdzdalība bērnu tiesību aizsardzībā futbolā. Šis kurss palīdzēs interesentiem uzzināt, ko nozīmē bērnu aktīva līdzdalība bērnu tiesību aizsardzībā futbolā, kāpēc tas ir svarīgi un kā bērni var ņemt aktīvu dalību savu tiesību aizsardzībā.
  • aizņem apmēram 30 minūtes

Mēs aicinām jūs turpināt izpētīt šo platformu, jo īpaši bibliotēkas un ziņu sadaļas, kurās mēs regulāri kopīgojam resursus, kas saistīti ar bērnu aizsardzību sportā un jo īpaši Eiropas futbolā. Šīs sadaļas ir pieejamas tikai angļu valodā.

Topic
Awareness raising and education
Child abuse, neglect and exploitation
Child safeguarding
Child safeguarding focal points
Prevention of child abuse
Recognizing harm and abuse
Safeguarding policy
Training and capacity development
Workforce, competences and training
Tags
Awareness raising
Capacity building
Child safeguarding